Hul 5 sø

Turneringsoversigt 2020

Ugedag Dato Bane Turnering Turneringsform Banestatus Tidspunkt
April
Lørdag 18 M Arbejdsdag 8.30-13.00
Søndag 19 H Åbningsturnering stableford/slagspil G-L 06:00-18:00
Tirsdag 21 M Tilmelding til hulspil
Lørdag 25 M Åbningsturnering Stableford L 8.30-13.00
Søndag 26 H Golfens dag ingen åben 10:00 og 13:00
Tirsdag 28 H Damedag intro stableford/slagspil G/L hul 2-10 16:30-19:00
Onsdag 29 H Herredag intro stableford/slagspil G/L hul 2-10 16:30-19:00
Maj
Lørdag 2 H DGU L 8:00–13.30
Søndag 3 H DGU L 7.15-10.10
Mandag 4 M Hulspilsturnering opstart
Tirsdag 5 M Tirsdagsturnering nr. 1 Stableford L 17.00-21.00
Tirsdag 5 H Damedag starter stableford/slagspil
Onsdag 6 H Herredag starter stableford/slagspil
Onsdag 13 H Landskamp Ängelholm
Lørdag 16 H D-Tour slagspil L 6.00-18.00
Lørdag 16 M Holdturnering Stableford/Foursome L 8.30-13.00
Juni
Mandag 1 H Par turnering med juniorer bestball/stableford G-L 6:00-14:00
Fredag 5 M Grundlovsturnering Stableford L 8.30-13.00
Søndag 7 H Pink Cup slagspil/stableford G-L 7:00-17:30
Onsdag 10 H Social herredag Slagspil/stableford G-L 16.30-20.00
Lørdag 13 H DGU L 7.15-15.50
Søndag 14 H DGU L 7.15-14.00
Lørdag 20 M Kylling & golf Stableford L 14.00-20.00
Søndag 28 H Junior Rangliste L 1 & 10 7:00-16:00
Juli
Lørdag 4 H Flagturnering L 6:00-14:00
Søndag 5 M Ægtepar/samleverturnering Foursome/ Par L 8.30-13.00
Lørdag 18 M Holdturnering Texas Scramble L 8.30-13.00
Søndag 26 H Rasmus Klump stableford G-L 6:00-14-00
August
Søndag 2 H Mr. Harris stableford/par G-L 6:00-13:00
Søndag 9 M Flagturnering Scratch/stableford L 8.30-13.00
Lørdag 15 H DGU L 7.15-15.50
Søndag 16 H DGU L 7.15-10.10
Mandag 17 H+M Jubilæums uge 34
Tirsdag 18 H+M Jubilæums uge 34
Onsdag 19 H+M Jubilæums uge 34
Torsdag 20 H+M Jubilæums uge 34
Fredag 21 H+M Jubilæums uge 34
Lørdag 22 H+M Jubilæums uge 34
Fredag 28 H Klubmesterskaber slagspil/veteraner L 12:00-17:00
Lørdag 29 H Klubmesterskaber slagspil L 6:00-21:00
Søndag 30 H Klubmesterskaber slagspil L 6:00-14:00
September
Tirsdag 1 H Damedagsafslutning stableford/slagspil G-L hul 2-10 16:00-20:30
Onsdag 2 H Herredagsafslutning stableford/slagspil G-L hul 2-10 16:00-20:30
Onsdag 9 H Landskamp Ängelholm G-L 6:00-14:00
Lørdag 12 M Marbækmesterskab Scratch L 8.00-13.00
Søndag 13 M Marbækmesterskab Scratch L 8.00-13.00
Lørdag 19 H Fødselsdagsturnering stableford G-L 6:00-14:00
Søndag 20 M Fødselsdagsturnering Stableford L 9.30-13.00
Tirsdag 22 M Afslutning Tirsdagsturnering Stableford L 14.30-19.00
Lørdag 26 M Pølse-kage turnering Stableford L 11.00-20.00
Lørdag 26 H Finale ægteskab/samlever turnering for højhandicappere hulspil/greensome L 12:30-13:10
Søndag 27 H Cross country L 6:00-14:00
Oktober
Lørdag 3 H Udvalgsarrangement G-L 13:00-18:00
Lørdag 10 M Begynder afslutning Stableford L 8.30-13.00
Lørdag 24 H Afslutningsturnering G-L 7:00-14:00
November
Søndag 8 M Stegt flæsk turnering Greensome L 12.00-17.00
December
Torsdag 31 M Nytårsturnering Stableford L 9.00-12.00

Andre turneringer

Ugedag Bane Turnering Banestatus Tidspunkt
Mandage
maj-sep M Begynderturneringer G-L 17:00-

Tirsdage
maj-sep. H Dameklubben se Golfbox
maj-sep. M Tirsdagsturnering  G-L 17:00-

Onsdage
maj-sep. H Herreklubben se Golfbox

Torsdage
maj-sep H Seniorklubben L 8:00-10:00
jan-dec M Turnering G-L 9:00-12:00

Fredage
jan-dec M Turnering G-L 9:00-12:00
Turneringsoversigt Hjortespringbanen
Turneringsoversigt Marbækbanen